На головну

Днями мною направлено на Генерального прокурора України Юрія Луценка звернення щодо нищення державного лісового фонду в межах селища Гостомель Київської області. Це вже повторне звернення, перші були в 2015 році. А зараз хочу перейти до суті справи даного питання.

Початок знищення Гостомельського лісу збігся з активною фазою знищення лісу у всьому Ірпінському регіоні.   Тобто в Ірпені, Ворзелі, Бучі. В чому полягає різниця корупційних схем по Бучі, Ворзелю та Ірпеню з тією, яка застосовується в Гостомелі? А в тому, що по Ірпеню, Ворзелю й Бучі одним рішенням декілька тисяч гектарів державного лісового фонду було одразу переведено до категорії земель громадської та житлової забудови, то по Гостомелю впродовж багатьох років землі виводились з державної форми власності до комунальної з подальшою зміною категорії земель до забудови поетапно, потроху, окремими ділянками в сотках та гектарах.

Ось який вигляд має корупційна схема, за якою дерибаниться Гостомельський ліс.

Спочатку хтось із бізнесменів звертається з листом до ДП «Київська лісова науково-дослідна станція», у постійному користуванні якої перебуває 263 гектари земель лісогосподарського призначення, лісів першої категорії захищеності в межах селища Гостомель з проханням про переведення окремої площі земель лісового фонду до земель запасу селищної   ради. Дане звернення базується начебто для потреби створення культурно-оздоровчого центру, спортивного комплексу, туристичного, або іще якоїсь благоподібної нісенітниці. Потім посадові особи зазначеного ДП дають свої погодження. Після того, коли земля в такий спосіб вибула з державної форми власності до комунальної, гостомельська селищна рада приймає рішення про зміну категорії земель із лісового фонду до категорії земель забудови. Далі, коли земля перейшла в комунальну власність селища Гостомеля, вона оформляється на підставних осіб. Після цього всього частково ця земля виводиться на спекулятивний ринок землі, а інша частина відводиться через окремих ділків на багатоповерховий будівельний бізнес.

Як у першому, так і в другому випадку відбувається брутальне знищення лісу та позбавлення громади життєвого простору. Впевнено можу стверджувати, що реалізація цієї корупційної схеми здійснювалася та здійснюється не якоюсь однією посадовою особою, а цілим кланом, якому можна дати визначення як організоване злочинне угрупування посадових осіб і окремих бізнесменів.

 

Не помилюся, коли скажу, що саме до цього організованого злочинного угрупування належить чинний мер Гостомеля Юрій Прилипко. Чому? А тому, що спочатку він, як бізнесмен, та контрольовані ним приватні контори, були ініціаторами звернень до ДП про вилучення земель лісового фонду з державної форми власності до комунальної. А тепер він, як посадова особа, реалізує безпосередньо свої ж корупційні схеми.

В будь-якому випадку при об’єктивному проведенні розслідування правоохоронними органами матеріалів цієї справи має нести персональну кримінальну відповідальність Гостомельський селищний голова Юрій Ілліч Прилипко. Сподіваюся, що громада Гостомеля візьме перебіг цієї справи під свій контроль та не дасть занапастити довкілля, а корупціонерам – уникнути покарання.

P. S. Переконаний, що громада Гостомеля також дасть належну оцінку діям продажного депутата від нашого округу Гаврилюка, який виявився не так козаком, як кізяком. Цей «свадєбний генерал» своєю участю у різних заходах, організованих владою, надає підтримку і освячує оборудки кримінально-чиновницьких бізнесових структур.

P.P.S.  Ще у 2015  році, бувши помічником-консультатнтом депутата ВРУ Михайла Гаврилюка я особисто йому наголошував, що Гостомельський ліс нищиться корупційними схемами влади тож потрібно з його боку вжити негайних заходів реагування. На що він відповів: "Там землю отримали люди і вони можуть постраждати". Я заперечив та сказав, що там простих   людей немає, там лише корупційні схеми, контрольовані владою. Тепер вам, сподіваюсь, зрозуміло, чому я поклав посвідчення помічника. Не хочу бути таким, як він співучасником.

Віктор   Бархоленко

фото Володимира Паламарчука

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Лічильник (footer)

 MyCounter - счётчик и статистика