На головну

На всіх брифінгах та прес-конференціях Генеральний прокурор України Юрій Луценко підтвердив факти злочинної діяльності з ознаками корупції, які в продовж тривалого часу вчинялися Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком та його кумом і компаньйоном по бізнесу Володимиром Карплюком. В той же час він наполегливо їм радив іти на співпрацю із слідством. Слідство тривало понад рік, де нарешті ГПУ закінчила слідчі дії та, на даний час, ознайомлює з матеріалами судової справи підозрюваних осіб. За цими матеріалами «світило» Федоруку і його організованому злочинному угрупуванню за ч.2 ст. 364 ККУ від 3 до 6 років, ч. 5 ст. 191 ККУ від 7 до 12 років та ч.2. ст. 209 ККУ від 7 до 12 років тюрми.

Тепер я впевнено можу сказати, що Генеральний прокурор їх переконав і вони пішли на угоду зі слідством. Адже, після співпраці зі слідством звинувачення Федоруку було висунуте лише по 364 статті. До речі, саме за цією статтею злочинці можуть отримати умовний термін покарання. Таким чином «співпраця» за наполегливою пропозицією Луценка дала можливість уникнути злодюгам тюремного ув’язнення. З кількох незалежних і вартих довіри джерел нам стало відомо, що відбувся свого роду «договорняк» між Адміністрацією Президента та ГПУ з одного боку й злочинцями з іншого. Внаслідок чого статті 191 та 209 ККУ із суворими санкціями, були упущені. Цей «договорняк» обійшовся Федоруку в 25 млн. у. о. (630 млн. грн.), які не були повернуті пограбованій громаді й народу України, а просто перекочували з однієї бездонної кишені до іншої такої ж корумпованої. Посередником «договорняка» називають депутата ВР України від БПП Сергія Березенка.

А зараз хочу дати на громадський розсуд хронологію діяльності організованого Федоруком злочинного угрупування в сфері дерибану земель державної і комунальної власності та будівельного бізнесу:

-          Аби спростити процедуру дерибану землі в межах державного лісового фонду, Федорук з використанням свого службового становища заднім числом за власним підписом підтасовує протокол засідання сесії Бучанської селищної   ради та реєструє рішення про переведення земель державного лісового фонду до категорії земель громадської та житлової   забудови. Це підтверджується тим, що під даним рішенням відсутній протокол земельної комісії, а порядковий номер рішення зазначено під дробом. Внаслідок цього злочинного папірця Державним відділом земельних ресурсів, навіть без проекту землеустрою, були внесені зміни до державної статистичної звітності (форми 6-зем.), а сотні гектарів Бучанського лісу цинічно кинуто під сокиру.

 

-          Коли перша частина злочинного плану була реалізована,  розпочався масовий дерибан земель лісового фонду із тотальним знищенням лісів першої категорії захищеності та подальшим викидом їх на спекулятивний ринок землі. Це якраз і склало стартовий капітал Федорука та його сім’ї для подальшої реалізації інших тіньових схем з розбудови власного будівельного бізнесу.

-          В  той же час, коли корінні жителі зверталися з клопотаннями до Федорука щодо поліпшення житлових умов шляхом отримання своїх кровних 10 - 15 соток, масово отримували відмови за підписом Федорука про те, що вони поставлені на якусь міфічну чергу, яка не передбачена Земельним Кодексом, та їхнє питання в подальшому буде розглянуте лише після розробки та затвердження Генерального плану розвитку та забудови Бучі. Однак, саме в цей час, за відсутністю будь-якої черги та того ж Генплану, земля масово оформляється на підставних   осіб, навіть по пів гектара та гектару в одні руки, членів його сім’ї та родини, депутатів Бучанської ради, (аби  «правильно» голосували), прокурорів, суддів та інших достатньо впливових осіб з центрального апарату держави.-          Як правило, оформленням землі на підставних осіб займалася завідуюча відділом містобудування та архітектури Бучі Валентина Ткаченко, яка масово своєю рукою строчила заяви від  громадян та підроблювала їхні підписи. Багато випадків, коли протоколи земельної комісії по розгляду заяв громадян датовані раніше, ніж самі начебто громадяни зверталися із цими заявами. Доходило до того, що заява дружини Федорука на отримання земельної ділянки в 15 соток з підробленим підписом, була писана рукою Ткаченко, а протокол земельної комісії по заяві тестя Федорука Кулика на 40 соток, також датовано раніше, ніж сама заява. В подальшому із цих двох земельних ділянок в межах земель лісового фонду, загальною площею понад пів гектара, пан Федорук побудував свій родинний маєточок.

-          Дерибанячи Бучанську землю, аби залишатися на плаву та уникати кримінальної відповідальності, у якості хабарів роздавав квартири та земельні ділянки «сильним міра сього», як-от: прокурорам, суддям, та високопоставленим чиновникам – заступникові прокурора Київської області та своєму земляку із славної Великої Медведівки Анатолію Матвійцю 3-х кімнатну квартиру  його дружині – Наталі Матвієць – земельну ділянку (м. Буча, вул. Тургенєва, 26-г, 10   сот., кад № 3210945300:01:060:0047), заступнику прокурора Київської області Геннадію Клюге – (м. Буча, вул.Інститутська, 10-а, 10 сот. кад. № 3210945300:01:088:0023, 5 сот. Кад. № 3210945300:01:088:0024, 7,7 сот. Кад № 3210800000:01:088:0087), заступнику прокурора Ірпеня Тарасу Мізерному (смт.Буча вул.Тургенєва, 17-є, 15 сот. Кад.№ 3210945300:01:053:0039), керівнику апарату Верховної Ради України Валерію Зайчуку та його заступнику Володимиру Яловому земельні ділянки ,

Раїсі Богатирьовій 1 га , голові Комітету ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, він же екс-віце-спікер ВР України комуністу Ігорю Калєтніку 14 + 12 га, яким   народ дав назву Бучанське Межигір’я-1 та Бучанське Межигір’я-2. І так д. і т. п.

 -          Після успішної реалізації цієї корупційної схеми та отримання доходів злочинним шляхом, Федорук перейшов до наступної стадії наживи. Спільно з своїм заступником та кумом Карплюком і двоюрідним братом Олегом Яцюком, захопивши площі землі, розгорнув будівельний бізнес, який було оформлено на Ларису Федорук та Людмилу Карплюк.

До цього часу доблесна прокуратура не встановила корупційну складову організації будівельного бізнесу Федорука і Карплюка, не дала оцінки стартового капіталу та їхнього ділового вкладу. Тобто, ч. 2 ст. 209 ККУ «Легалізація (відмивання) доходів отриманих злочинним шляхом» прокуратурою випущена взагалі.

Із цього видно, що дані корупційні схеми з дерибану земель та будівельного бізнесу були відлагоджені, настроєні і працювали на збагачення сім’ї Федорука безвідмовно. Однак, в державі відбулися певні зміни. Народ повстав проти свавілля та корупції у владі. Хоча пан Федорук, як голова Партії Регіонів у Бучі і підтримував режим Януковича, народ пішов не за його закликами, а за Майданом.

В свою чергу, Прокуратура вирішила позначити свою боротьбу з корупцією. Вони звернулися з позовом до суду про скасування злочинного рішення Федорука з переведення земель державного лісового фонду до категорії земель забудови та витребування на користь держави 14 га одного з хабарів Федорука, а саме «Межигір’я-1» комуніста Калєтніка. Лише завдяки активній позиції на всіх судових засіданнях громади всього Приірпіння  та Бучі, даний позов був повністю задовольнений. Цілком   логічно, постало питання про відповідальність посадових осіб, руками яких було вчинено цей злочин. Ось тут у прокуратури, зокрема у Генерального прокурора Юрія Луценка, з’явилися підстави публічно заявити суспільству, що боротьба з корупцією ведеться, є виграшні справи в суді, зупинено дерибан землі, нищення лісів І-ї категорії задля будівельного бізнесу.

Однак, пане Прокуроре, запевняю Вас, що після Постанови Верховного Суду та оголошення підозри у кримінальній справі Федоруку, все як було до рішення Суду, так і відбувається сьогодні, хоча пройшло вже 2 роки, як Рішення Суду набрало законної сили. А  Федорук, як «царював» до цього, так і продовжує царювати і сьогодні. 14 га Бучанського Межигір’я комуніста Калєтніка, як перебувало за парканом 8-ми метрової висоти, так і досі охороняється цепними псами на двох ногах Федорука та Калєтніка.

Більше того, саме після Постанови Верховного Суду на рекламному борді була розміщена реклама про масовий продаж землі саме у мікрорайоні Лісової Бучі. Всупереч Постанові Верховного Суду, Федорук як підписував рішення виконавчих комітетів про дозвіл на знищення лісів першої категорії, так і підписує. Спекулятивний ринок землі як процвітав, так і процвітає. Будівельний бізнес корупційної схеми Федорука як реалізовувався, так і реалізовується. За цих   обставин Ваші заяви про успіхи в боротьбі з корупцією, можна стверджувати, є банальною піарною брехнею.

Цілком логічним є те, що на цьому фоні  стаття, яка передбачає суворе та справедливе покарання за скоєні злочини впродовж 15-ти років царювання Федорука, опущена в матеріалах кримінального провадження. До того ж в рамках справи по Федоруку фігурує лише 80 га із сумою збитків завданих державі в 390 млн. грн. проте ще 295 га чомусь «зависли» в прокуратурі і на цю площу вона навідріз відмовилася накладати арешт, а сума збитків в цілому мала б складати майже 2 млрд. грн. І цілком зрозуміло, так як більшість цієї площі перебуває на спекулятивному ринку землі, за рахунок якої пан Федорук компенсує свої витрати на хабар за помягчення статті за якою мав би відповідати.

 Тому, пан Федорук і почуває себе спокійно та продовжує далі нахабніти. А нам зрозуміла позиція прокурора Ірпеня Юрія Манелюка та прокурора Київської області Дмитра Чібісова не давати ходу будь-яким матеріалам щодо дій влади зі знищення власності держави.

Якщо у прокуратури Ірпеня та Київської області не вистачає бажання, розуму чи професійних знань здійснити перевірку з відмивання коштів від пайової участі забудовників, внаслідок чого місцеві бюджети втрачають десятки і сотні мільйонів гривень, то може вони хоча б попрацюють за попередніми матеріалами дещо іншого ґатунку, адже немає нічого нового, а є старе забуте. Окрім корупційної складової Федорука та Карплюка з дерибану земель і організації будівельного бізнесу, вже багато років у прокуратурі Ірпеня та Київської області припадають пилом матеріали з чистої води криміналом, пов’язані із смертельними випадками. Ще у 2011 році при будівництві в Бучі житлового комплексу «Новатор» трапилася трагедія із смертю одного будівельника і тяжким каліцтвом іншого. Дане будівництво здійснювали через свої фірми Анатолій Федорук, його кум Володимир Карплюк та дядько Федорука Василь Яцюк. Про цю трагедію ми писали ще в  середині 2011 року 

Наступний випадок із смертельним фіналом стався в 2013 році. Це наслідок боротьби в рекламному бізнесі Карплюка та приватного підприємця з Ірпеня Андрія Родака. Тоді Карплюк послав свого охоронця «розібратися» і залякати Андрія Родака. Виконуючи волю свого хазяїна, охоронець Роман наніс Андрієві тяжкі побої. За даним фактом було відкрите кримінальне провадження де на ранок його викликали на допит   до   слідчого. Однак вночі Роман з доброго дива вистрибнув з вікна п’ятого мансардного поверху. Чи не дивним видається те, що йому фактично не було жодних  причин позбавляти себе життя. Адже максимум, що йому світило, це рік умовного терміну чи взагалі 15 діб за хуліганство. Ми маємо власну версію, що Роман вимагав від Карплюка зам’яти цю справу у правоохоронних органах, проте Карплюк йому відмовив. Тоді він почав його шантажувати тим, що на допиті розповість багато чого іншого про діяльність свого боса. Звісно, що Карплюку, як майбутньому кандидату в мери Ірпеня, це складало певну загрозу його репутації. Однозначно можна стверджувати, що за цих    обставин охоронцю Карплюка Роману «допомогли» вистрибнути з віконця 5-го поверху. Чому весь цей кримінал до цього часу заморожений прокуратурою? Тільки тому, що Ірпінську прокуратуру на той час очолював кум Карплюка і особа наближена до родини екс-Генерального прокурора Пшонки – прокурор Андрій Шило.

У багатьох випадках по резонансних справах прокуратура часто посилається на корумповані рішення продажних судів. В даному випаду свідомо випустивши ч.5 ст. 191 та ч.2 ст. 209 ККУ, за якою мають відповідати Федорук і Карплюк, можна стверджувавти, що Генеральна прокуратура провела слідчі дії та підготувала матеріали для суду таким чином, аби вони уникнули суворого та справедливого покарання. У мене є ще декілька прикладів того як доблесна прокуратура в інтересах держави готувала матеріали до суду, аби їх свідомо програти в суді.

Юрію Віталійовичу, вчергове пропоную Вам безпосередньо та в присутності ваших васалів Ірпеня і Київської області завітати в гості на подвір’я комуніста Калєтніка в Бучі, яке уже 2 роки як витребуване Судом на користь народу України, оцінити міцність і висоту паркану, де і провести робочу нараду щодо виконання Постанови Верховного Суду України, зокрема, я надам Вам всі юридичні обґрунтування, які зазначаються в мотивувальній частині Постанови Верховного Суду у відповідності до чого у прокуратури є всі юридичні підстави зупинити будь-яку вирубку лісів першої категорії захищеності не лише в межах Бучі та Приірпіння, а й усієї Київської області. Також в свою чергу готовий Вам додатково надати матеріали на земельні ділянки з адресами та кадастровими номерами, площею понад 50 га, які оформлені на 4 фізичних осіб із клану Федорука і які вже понад 2 роки як заморожені прокуратурою області.

І наостанннок.

Днями прокуратура Київської області вручила  підозру заступнику Ірпінського міського голови Дмитрові Христюку. Йому накидали стільки кримінальної відповідальності як в їжака голок, в тому числі ст. 209 та 191 ККУ. Складається враження, що прокуратура хоче "кинуди кістку" народові, аби він довго жував цю тему, а справу Федорука-Карплюка пеервести на "другий план". Адже Христюк це лише маленька "сошка" в загребущих лапах клану Федорука-Карплюка.

Віктор Бархоленко

 

 

 

 

 

 

Тепер я впевнено можу сказати, що Генеральний прокурор їх переконав і вони пішли на угоду зі слідством. Адже, після співпраці зі слідством звинувачення Федоруку було висунуте лише по 364 статті. До речі, саме за цією статтею злочинці можуть отримати умовний термін покарання. Таким чином «співпраця» за наполегливою пропозицією Луценка дала можливість уникнути злодюгам тюремного ув’язнення. З кількох незалежних і вартих довіри джерел нам стало відомо, що відбувся свого роду «договорняк» між Адміністрацією Президента та ГПУ з одного боку й злочинцями з іншого. Внаслідок чого статті 191 та 209 ККУ із суворими санкціями, були упущені. Цей «договорняк» обійшовся Федоруку в 25 млн. у. о. (630 млн. грн.), які не були повернуті пограбованій громаді й народу України, а просто перекочували з однієї бездонної кишені до іншої такої ж корумпованої. Посередником «договорняка» називають депутата ВР України від БПП Сергія Березенка.

А зараз хочу дати на громадський розсуд хронологію діяльності організованого Федоруком злочинного угрупування в сфері дерибану земель державної і комунальної власності та будівельного бізнесу:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Лічильник (footer)

 MyCounter - счётчик и статистика